.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Jak powinien wyglądać start zbiornika ?

[ Komentarze Facebooka]

Ogólne dyskusje

Moderator: Grupa DFA

Jak powinien wyglądać start zbiornika ?

Postprzez M.Galaxy » 8 mar 2015, o 10:15

A więc postanowiłem założyć taki temat ponieważ nie widziałem ani nie znalazłem tutaj owego tematu a fajnie jakby doświadczeni ludzi co robili start akwarium niejednokrotnie podzielili się informacjami, bo na pewno nie jedna osoba na tym forum w tym kierunku ma braki wiedzy a zawsze warto dowiedzieć się czegoś więcej i uzupełnić swoją wiedzę :)
M.Galaxy
Użytkownik
 
Posty: 147
Dołączył(a): 3 sty 2015, o 10:43

Re: Jak powinien wyglądać start zbiornika ?

Postprzez kremol » 8 mar 2015, o 11:45

Jeśli chodzi o czas świecenia to warto zacząć od 4-5h dziennie i co tydzień dokładać godzinę . I oczywiście cierpliwe czekać aż baniak dojrzeje , nie spieszyć się z wpuszczaniem ryb ;)
kremol
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 8 mar 2015, o 10:56

Re: Jak powinien wyglądać start zbiornika ?

Postprzez marcin2983 » 8 mar 2015, o 13:40

Avatar użytkownika
marcin2983
Donator
 
Posty: 946
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 18:15
Lokalizacja: Wrocław (Gaj)

Re: Jak powinien wyglądać start zbiornika ?

Postprzez Szymijohn » 8 mar 2015, o 14:43

Marcinie, M.Galxyemu chodziło myślę, o step by step dla początkujących ;) rodzaj przewodnika ogólnego, w którym znalazły by się ogólne zalecenia, aby ktoś kto myśli o założeniu akwarium mógł ustrzec się podstawowych błędów początkującego.
Moim zdaniem zacne, ale trudne do okiełznania.
Raczej cały dział trzeba by zrobić niż jeden temat.
Bo jak większości z nas wiadomo, jest to temat rzeka i to długości Nilu, a szerokości ujścia Amazonki ;)

Masacra opisał dokładnie temat, jednak opisał i przedstawił temat dla już nieco bardziej wtajemniczonych.
Raczej wątpię, czy ktokolwiek zaczyna od akwarium biotopowego.
Wierzę, że jest to do ogarnięcia również dla początkujących, ale wymaga znacznie więcej czasu na zgromadzenie potrzebnej wiedzy niż świeżo zapalony amator jest w stanie posiąść, nim się do projektu zniechęci.
Innymi słowy (jak zwykle piern...czę od rzeczy), należało by wydzielić cały dział dla Newby, w którym należało by w poddziałach opisać wszystko w pigułkach łatwych do przełknięcia.
Avatar użytkownika
Szymijohn
Donator
 
Posty: 1025
Dołączył(a): 26 gru 2013, o 19:42
Lokalizacja: Nowogrodziec/Wrocław-Strzeganowice

Zostaw komentarz


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość