.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Zasysanie wody do filtra zza tła strukturalnego.

[ Komentarze Facebooka]

Ogólne dyskusje

Moderator: Grupa DFA

Zasysanie wody do filtra zza tła strukturalnego.

Postprzez mariop3 » 13 kwi 2015, o 20:12

Witam. W swoim akwa posiadam tło strukturalne Pangea 3D. Obecnie pracują w akwa dwa filtry i zasysają wodę z akwa przed tłem, jednak węże w tym wypadku muszą być poprowadzone po bocznej szybie. Chciałbym węże umieścić na tylnej szybie, a zasysanie wody musiałoby odbywać się zza tła, a wlot wody przefiltrowanej byłby bezpośrednio do akwa, tj. przed tło.
Czy tak umieszczony pobór wody do filtra będzie się sprawdzał, czy woda z akwa nadąży przepływać szczelinami zza tła aby stamtąd trafić do filtra. Chciałbym umieścić tak jeden wlot od filtra, drugi filtr bezpośredni będzie pobierał wodę z przed tła, z samego akwa. W drugim filtrze przerobię rurki oryginalne na rurki do cieplej wody plastikowe. Nie wiem czy zrozumiale to napisałem.
Pozdrawiam
mariop3
Donator
 
Posty: 546
Dołączył(a): 9 mar 2014, o 21:53
Lokalizacja: Lubań

Re: Zasysanie wody do filtra zza tła strukturalnego.

Postprzez r4ll » 13 kwi 2015, o 20:18

Biolog ok, mechanik nie wiem czy będzie dobrze funkcje sprawował.
r4ll
Donator
 
Posty: 633
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 23:15

Re: Zasysanie wody do filtra zza tła strukturalnego.

Postprzez miroon » 13 kwi 2015, o 21:39

Pomyśl.
Ważne są szczeliny pomiędzy tłem i szkłem.
Normalnie tło powinno być tak zamocowane by nic za nie nie weszło, ryby , brud.
Teraz wsadzając za tło wlot, zrobisz tak że mikro i makro syfki wejdą poza tło i nie sądzę by filtr je wyłapał. O tym decydują szczeliny o których wcześniej pisałem. Być może będzie odpowiedni przeciąg by wsio poszło do filtra, ale raczej mikro zanieczyszczenia będą tam zalegać i po czasie możesz mieć problemy .
Ja bym zrobił jakieś wycięcia by jednak wloty były bezpośrednio w akwarium.
Avatar użytkownika
miroon
Donator
 
Posty: 973
Dołączył(a): 31 gru 2013, o 01:02
Lokalizacja: Bolesławiec, Venlo

Re: Zasysanie wody do filtra zza tła strukturalnego.

Postprzez zimx » 14 kwi 2015, o 07:15

Możesz wyżłobić w tle kanał na wlot, a w tle dziurkę na wylot w niewidocznym miejscu żeby woda mogła sobie spokojnie wpływać, coś na kształt litery L w poprzek tła. Bo rozumiem że chodzi o to aby wlot filtra był niewidoczny.
240l

Dawid
Avatar użytkownika
zimx
Donator
 
Posty: 356
Dołączył(a): 28 lip 2014, o 18:31
Lokalizacja: ok. Wałbrzycha

Re: Zasysanie wody do filtra zza tła strukturalnego.

Postprzez marcin2983 » 14 kwi 2015, o 09:26

Niektóre tła 3d mają wycięty otwór i wklejoną siatkę w tym samym kolorze właśnie po to żeby woda mogła cyrkulować i żeby za tłem wlot filtra umieszczać (pod warunkiem że służy tylko jako biolog). Widziałem to na filmikach promocyjnych bodajże TETRY i chyba JBL ale głowy nie dam. Na allegro są takie tła to możesz sobie podpatrzeć jak to wygląda.
Zobacz zatem czy u Ciebie nie da się zrobić gdzieś w mało widocznym miejscu, np. wyciąć kształt któregoś kamienia na dole, czy jakoś tak i w jego miejsce wkleić i pomalować siatkę. Najlepiej gdzieś przy podłożu.
Avatar użytkownika
marcin2983
Donator
 
Posty: 946
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 18:15
Lokalizacja: Wrocław (Gaj)

Re: Zasysanie wody do filtra zza tła strukturalnego.

Postprzez mariop3 » 15 kwi 2015, o 21:10

Witam. Widzę, że chyba jedna pozostanie wiercenie otworów w tle i wkładanie zrobionych z rurki do ciepłej wody przyłączy zasysania i wlewania wody do akwa. Co prawda, jeden otwór na wlot wody do akwa już mam, ale chciałem pominąć wiercenie kolejnych. Co do wycinania otworów, nie da rady, akwa zalane wodą.
No i muszę zakupić rurkę, kolanka i klej i do roboty, ale najchętniej to bym to tło sprzedał i było by akwa bez tła i kombinacji z rurkami.
Pozdrawiam
mariop3
Donator
 
Posty: 546
Dołączył(a): 9 mar 2014, o 21:53
Lokalizacja: Lubań

Re: Zasysanie wody do filtra zza tła strukturalnego.

Postprzez miroon » 15 kwi 2015, o 21:50

To sprzedaj.
Kup za to plexę 2mm, zmatuj pomaluj na co chcesz i zamontuj na zwnątrz.
U mnie tak to działa że mogę te tło ( :D )wyciągać i wkładać bez problemu.
Siedzi na dwóch kątownikach wciśniętych w styropian z pod akwarium, nic nie trzeba kleić.
Ze strukturą można zrobić tak samo, jeśli masz wystarczająco miejsca między akwarium i ścianą.
Kwestia dłuższych kątowników, u mnie są 30x30x20mm.
Avatar użytkownika
miroon
Donator
 
Posty: 973
Dołączył(a): 31 gru 2013, o 01:02
Lokalizacja: Bolesławiec, Venlo

Re: Zasysanie wody do filtra zza tła strukturalnego.

Postprzez mariop3 » 16 kwi 2015, o 20:21

Witam. To by było dobre rozwiązanie, ale tło się bardzo podoba domownikom i nie ma mowy o sprzedaży, nie pozwolą, pozostaje wiercenie otworów i przerabianie wlotów i wylotów na rurki z pcv.
Pozdrawiam
mariop3
Donator
 
Posty: 546
Dołączył(a): 9 mar 2014, o 21:53
Lokalizacja: Lubań

Zostaw komentarz


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron