.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Akwarium, pół restart

[ Komentarze Facebooka]

Ogólne dyskusje

Moderator: Grupa DFA

Akwarium, pół restart

Postprzez MartynaStr. » 25 sty 2015, o 10:15

Witam
W swoim akwarium chcę zrobić częściowy restart. Mam jednak wiele wątpliwości z tym "działaniem". Chcę wyrwać większość roślin i dorzucić kilka kamieni. Warto na stare podłoże nasypać nowego? chcę ryby kopiące w dnie i nie wiem czy nie wyrzucić całej ziemi ale szkoda mi tego że rośliny już sie ukorzeniły i baniak sie ustabilizował. :shock: Wodę w połowie bym spuściła do baniaków i potem do akwarium. Jakie jest Wasze zdanie?
MartynaStr.
Nowicjusz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 sty 2015, o 15:33

Re: Akwarium, pół restart

Postprzez r4ll » 25 sty 2015, o 12:08

Tylko pytanie, po co?
r4ll
Donator
 
Posty: 633
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 23:15

Re: Akwarium, pół restart

Postprzez MartynaStr. » 25 sty 2015, o 12:18

Co po co?
MartynaStr.
Nowicjusz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 sty 2015, o 15:33

Re: Akwarium, pół restart

Postprzez zimx » 25 sty 2015, o 18:55

Po co chcesz zrobić coś takiego? Skoro baniak już się ustabilizował, rośliny się ukorzeniły... moim zdaniem bez sensu
240l

Dawid
Avatar użytkownika
zimx
Donator
 
Posty: 356
Dołączył(a): 28 lip 2014, o 18:31
Lokalizacja: ok. Wałbrzycha

Re: Akwarium, pół restart

Postprzez madman » 27 sty 2015, o 09:46

Po co - co po co? Bo chce dziewczyna sobie zmienić aranżację - po to ;) Zgadzam się, iż lepiej częściowo zrestartować jeśli chce się robić rewolucję w zbiorniku aniżeli mulić, rwać i przestawiać bez spuszczania większości wody.
Avatar użytkownika
madman
Użytkownik
 
Posty: 62
Dołączył(a): 25 kwi 2014, o 09:25

Re: Akwarium, pół restart

Postprzez r4ll » 27 sty 2015, o 14:44

Wyrwanie części roślin i wsadzenie trzech kamcoli to nie pół restart - akwarium jest dojrzałe w tym samym stopniu zarówno przed jak i po zabiegu który jest de facto pielęgnacyjny.

Jeśli chodzi o pytanie co do podłoża to warto byłoby napisać co to za podłoże - aktywne, piasek, kolorowe kamyczki?

Smiało możesz rośliny powyrywać i wstawić nowe - postaraj się jednak by odbyło się to z najmniejszym stresem dla mieszkańców. Ðelikatnie, bez pośpiechu. Pamiętaj też by masa roślinna (ilość roślin) po zabiegu za bardzo się nie zmieniła - żeby procesy biochemiczne nie zostały nagle zbyt drastycznie zachwiane.
r4ll
Donator
 
Posty: 633
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 23:15

Zostaw komentarz


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość