.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


czarne tło

[ Komentarze Facebooka]

Ogólne dyskusje

Moderator: Grupa DFA

czarne tło

Postprzez Zoya » 12 lut 2014, o 12:57

Kiedyś w baniaku 30 l miałam czarne tło, ale zrezygnowałam z niego, bo było na nim widać wszystkie syfy pływające w wodzie - głównie wynikające wg mnie z pracy filtra, który powodował ruch wody. Czy to tak jest zawsze, czy tylko coś u mnie było nie tak ?
Miłość do Sparty znajdzie drogę tam, gdzie nie ma nawet ścieżki

http://www.youtube.com/watch?v=XU3aVxskq38
Zoya
Użytkownik
 
Posty: 157
Dołączył(a): 11 gru 2013, o 21:28
Lokalizacja: Świdnica

Re: czarne tło

Postprzez r4ll » 12 lut 2014, o 13:15

Ja bym zwalił wine na filtr, bo wszystko co wciągnie powinien zostawić dla siebie a nie wypuszczac spowrotem w obieg wody. Chyba, ze chodzi Ci o to, że pęd wody podrywał jakiś detrytus czy resztki jedzenia z dna. Wówczas mogłoby to oznaczać, że za mało dbasz o baniak, np. przekarmiając rybki lub nie usuwając zgnitych liści. Jak często odmulałaś dno?
r4ll
Donator
 
Posty: 633
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 23:15

Re: czarne tło

Postprzez asia40 » 12 lut 2014, o 13:23

Zobacz ten temat w-cieniu-drzewa-t1789.html
Mnóstwo zdjęć z czarnym tłem, żadnych "syfów" nie widać.
Podobnie jak kolega r4ll uważam, że to kwestia słabej pracy filtra albo przekarmiania rybek i zbyt dużych osadów na dnie.
A może masz jakieś denne buszujące stwory. Ja miałam bocje i kiryski ,które nieustannie kopały w podłożu i wtedy właśnie bez przerwy coś pływało.
Avatar użytkownika
asia40
Donator
 
Posty: 107
Dołączył(a): 26 paź 2010, o 12:17
Lokalizacja: Wrocław/Oborniki Śl.

Re: czarne tło

Postprzez Zoya » 12 lut 2014, o 16:05

Asia ze stworów dennych mam buszujące kiryski na sprzedaż z resztą. Dno odmulam zazwyczaj co tydzień, teraz mam inne podłoże, więc jest łatwiej a filtr z tego co widzę to pluje czysta wodą. Ale w sumie mam ryby brudasy bo dwa karpie i podłoże tak naprawdę wymaga częstszego czyszczenia
Miłość do Sparty znajdzie drogę tam, gdzie nie ma nawet ścieżki

http://www.youtube.com/watch?v=XU3aVxskq38
Zoya
Użytkownik
 
Posty: 157
Dołączył(a): 11 gru 2013, o 21:28
Lokalizacja: Świdnica

Re: czarne tło

Postprzez Dragonita » 12 lut 2014, o 16:45

Akurat u mnie (jak to massacra stwierdził) nie widać żeby była jakakolwiek woda :P ponieważ jest tak czysta :oops:
Na czarnym tle najbardziej widać syfki pływające w wodzie bądź drobne bąbelki powietrza produkowane przez roślinki lub bąbelki podawanego co2 ....
Ja bym też obstawiała że jednak jest coś nie tak z filtrem skoro nie nadąża za wyłapywaniem a i rybki też odgrywają tu duża rolę tak jak pisała asia40.

Więc zaczęłabym od sprawdzenia filtra ;)
112L W cieniu drzewa
20L Norka pod pagórkiem
63L Mały wąwóz
200L Nowa ostoja

"Praw­dziwą sztuką jest od­na­lezienie włas­nej pas­ji. Ro­biąc to co kocha­my nieświado­mie osiąga­my per­fek­cję w tym co robimy..."
Avatar użytkownika
Dragonita
Moderator
 
Posty: 430
Dołączył(a): 22 kwi 2013, o 21:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: czarne tło

Postprzez korzon » 12 lut 2014, o 19:35

Czarne tło jest super - sam takie mam. Ale o co chodzi? U mnie gdy cały baniak był zarośnięty(kiedyś) to tak jak u Dragonity nie wiadomo czy woda była. Teraz nie mam prawie roślin w BW ale są 4 kirysy i 4 zbrojniki - 2 filtry chodzą na maksa z watą,króra nie puści żadnego syfu a mimo to woda trochę jak zupa. No niestety denne ryby robią swoje ,przy wiekszej ilosci roślin jest całkiem inaczej.
Avatar użytkownika
korzon
weteran
 
Posty: 2324
Dołączył(a): 30 lip 2013, o 13:13
Lokalizacja: Walbrzych

Zostaw komentarz


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość