.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Od czego zaczynaliście?!

[ Komentarze Facebooka]

Ogólne dyskusje

Moderator: Grupa DFA

Od czego zaczynaliście?!

Postprzez bartek2462 » 12 sty 2015, o 08:56

Tak siedze i oglądam Wasze wypielęgnowane i wycacane cudeńka. I zastanawia mnie jak to było kiedyś, od czego zaczynali nasi nadworni mistrzowie aquascapingu, których zbiorniki robią teraz piorunujące wrażenie.
Może niektórzy z was posiadają zdjęcia swoich pierwszych, mniej lub bardziej udanych aranżacji, celem pokazania od czego zaczynaliście, jakie były wasze początki. Czym kierowaliście się i co was motywowało do pracy nad zbiornikami .
Avatar użytkownika
bartek2462
Stały wyjdacz
 
Posty: 399
Dołączył(a): 19 sty 2014, o 21:43

Re: Od czego zaczynaliście?!

Postprzez Turek » 12 sty 2015, o 11:50

nasi nadworni mistrzowie aquascapingu, których zbiorniki robią teraz piorunujące wrażenie.
To raczej nie do mnie ale pokaże od czego zaczynałem swój skok na głęboką wodę :roftl: Na tym akwarium nauczyłem się wszystkiego co potrafię ,niestety więcej zdjęć nie posiadam bo przepadły wraz z tym akwarium :P Gdy rośliny urosły wiedziałem już że najważniejsze w aquascapingu jest dobranie skali hardscape do akwarium. Co ja przeżyłem z tym akwarium to myślałem że je przez okno wyrzucę :-o Ciągle glony...glony....glony.....GLONYYY!! Zakupiłem całe laboratorium testów do wody...nie spałem po nocach :roftl: i pewnego dnia przez przypadek odkryłem że największym wrogiem akwarysty jest:TEŚCIOWA która postanowiła zaoszczędzić moje pieniądze i wyłączała całe akwarium jak wychodziłem do pracy :bije:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Turek
Stały bywalec
 
Posty: 216
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 11:46
Lokalizacja: Wrocław Ogród Botaniczny

Re: Od czego zaczynaliście?!

Postprzez Serqu » 12 sty 2015, o 12:04

Ja tam mistrzem aquascapingu się nie czuję, ale z chęcią pokażę od czego zaczynałem.
Zdjęcia baniaka jaki miałem na początku lat 90 o pojemności 5L niestety nie ma.
Mam natomiast zdjęcie swojego baniaka sprzed trzech lat kiedy wróciłem do tego pięknego hobby. :mrgreen:
Obrazek
Jeśli nie odpisuję dłuższy czas na PW to oznacza że mam w robocie jihad, w związku z tym proszę o cierpliwość.
360L - Nowy Telewizor; 375L - Fangorn Forest; 375L - Serkowe Iwagumi; SPIS ARTYKUŁÓW
Obrazek
Avatar użytkownika
Serqu
Grupa DFA
 
Posty: 1024
Dołączył(a): 17 kwi 2012, o 03:35
Lokalizacja: Brzeg Dolny

Re: Od czego zaczynaliście?!

Postprzez bartek2462 » 12 sty 2015, o 12:57

bartek2462 napisał(a): nadworni mistrzowie aquascapingu
:mrgreen: przepraszam wszystich urażonych :oops: :v: Według mnie każdy z nas jes ,ewentualnie dąży do tego aby w pewien sposób być najlepszym w tej dziedzinie. Każdy chciałby aby jego zbornik wyglądał lepiej z każdym miesiącem.
Więc bez krępacji, proszę zapodawać fotki z krótkim opisem swoich początków.

Turek , serqu bardzo udane początki :brawo:
Avatar użytkownika
bartek2462
Stały wyjdacz
 
Posty: 399
Dołączył(a): 19 sty 2014, o 21:43

Re: Od czego zaczynaliście?!

Postprzez Paula » 12 sty 2015, o 13:21

Ja zakupiłam sobie akwarium 30l w czerwcu 2014, ale zaraz kupiłam większe 54l, ze względu na małe zbrojniki (mogłam od razu 160l ;P) Teraz to 30litrowe robi za krewetkarium i wygląda o wiele ładniej, bez tego zamku itp. ;p
Obrazek
Avatar użytkownika
Paula
Stały bywalec
 
Posty: 210
Dołączył(a): 17 wrz 2014, o 16:49
Lokalizacja: Głogów

Re: Od czego zaczynaliście?!

Postprzez marcin2983 » 12 sty 2015, o 16:49

Moje pierwsze akwarium 30l przywiezione przypadkowo przez Żonę. Prezent od szwagierki jak wymieniła na "większe 60l" :D
Ale nie pytajcie mnie co tam pływało...oj wszystko co się zmieściło i pan w zoologu doradził, mieczyki, gupiki, gibiceps... :x
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
marcin2983
Donator
 
Posty: 946
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 18:15
Lokalizacja: Wrocław (Gaj)

Re: Od czego zaczynaliście?!

Postprzez Wrokla » 12 sty 2015, o 18:43

Hah, od wiaderka z narybkiem krasnopiórek i słoika ze ślimakami :lol: ale to jakoś w przedszkolu...
Tak ze trzy lata później przyniosłam do domu dwie żaby, nasypałam ziemi i piachu do 15l szkła, nalałam wody i karmiłam rozwielitką. Żywe wróciły do domu (stawu) po miesiącu, bo się skończyły wakacje... na szczęście dla nich.
A potem dostałam na dwunaste urodziny od koleżanki parkę bojowników, a że 15l było zajęte przez patyczaka mojej siostry, zostało tylko 5l. Ale był dramat :? Ostatecznie wszystko skończyło się dla rybek dobrze :)
A pierwszy akłaskejp? Dobra, miałam nie pokazywać nikomu, ale co tam, zdjęcie stare jak świat. Mam tylko nadzieję, że nikt się nie udławi ze śmiechu
pierwszy1.jpg


Dzisiaj wygląda zupełnie inaczej i jest moim oczkiem w głowie. Nie, żebym o nie dbała i skakała dookoła jak głupia - wprost przeciwnie! Uwielbiam je, bo jest w 100% bezobsługowe. Jak posadzę, tak rośnie, a nawozem chlupnęłam dokładnie dwa razy w ciągu całego jego życia ;)
IMAG2843.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Gabriela
Obrazek
Wrokla
Stały bywalec
 
Posty: 328
Dołączył(a): 28 sie 2014, o 14:38

Zostaw komentarz


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron