.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


[Jelenia Góra] Sprzedam Elektrodę PH

[ Komentarze Facebooka]

Moderator: Grupa DFA

[Jelenia Góra] Sprzedam Elektrodę PH

Postprzez krychu » 1 kwi 2015, o 05:41

Witam wszystkich miłośników akwarystyki,

Z racji tego że często bywam w Chinach w naszych siostrzanych zakładach, znalazłem po długich poszukiwaniach :-) elektrody do pomiaru PH, są to elektrody produkowane w zakładach produkcyjnych, które produkują tylko i wyłącznie sprzęt laboratoryjny do przemysłu w Chinach i nie tylko :-P (patrząc po wielkości linii produkcyjnej, przekonany jestem że na cały świat). Elektrody wg. producenta spokojnie można stosować w naszych komputerach PH, tj. Sera, JBL, Weipro, SUNSUN itp. Jedna taka elektroda działa u mnie w zestawie SERA już jakiś czas, również te elektrody są wykorzystywane w przemyśle produkcyjnym, tam gdzie zachodzi potrzeba stałego pomiaru PH. Elektrody są nowe tzn. z linii produkcyjnej wyjechały 2015-02.Dodatkowo każda posiada nr. seryjny na kablu, także nie ma lipy.

Poniżej zdjęcia elektrody.

Cena jaka mnie interesuje za 1 szt. to 120zł.

Co do płatności czy transportu to kwestia dogadania.

Pozdrawiam

-- 1 kwi 2015, o 06:41 --

Update, oczywiście elektrody są dostępne w Polsce.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
krychu
Nowicjusz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 25 gru 2014, o 07:51
Lokalizacja: Brisbane/ Podgorzyn

Re: [Jelenia Góra] Sprzedam Elektrodę PH

Postprzez Serqu » 4 kwi 2015, o 03:41

Masz do nich opisówkę w jakimś chrześcijańskim języku. To znaczy jaki zakres pomiaru, jakie wartości dla danych pH itp.
Czy tylko szlaczki?
Bez tego ciężko ją wykorzystać w jakimś sterowniku DIY.
Jeśli nie odpisuję dłuższy czas na PW to oznacza że mam w robocie jihad, w związku z tym proszę o cierpliwość.
360L - Nowy Telewizor; 375L - Fangorn Forest; 375L - Serkowe Iwagumi; SPIS ARTYKUŁÓW
Obrazek
Avatar użytkownika
Serqu
Grupa DFA
 
Posty: 1024
Dołączył(a): 17 kwi 2012, o 03:35
Lokalizacja: Brzeg Dolny

Re: [Jelenia Góra] Sprzedam Elektrodę PH

Postprzez krychu » 5 kwi 2015, o 07:20

Serqu napisał(a):Masz do nich opisówkę w jakimś chrześcijańskim języku. To znaczy jaki zakres pomiaru, jakie wartości dla danych pH itp.
Czy tylko szlaczki?
Bez tego ciężko ją wykorzystać w jakimś sterowniku DIY.



Ok, już podaje.

Dane ze strony producenta:

zakres pomiaru : 0 - 14 PH
dokładność : 0,01 PH
zakres temperatur : 5 - 60 ℃
aktywna substancja pomiarowa : 3,0 mol/ KCl + AgCl
Rezystancja membrany : <250 MΩ
typ złącza : BNC
materiał mostka pomiarowego : włókno (Salt bridge material - fiber)
obudowa : poliwęglan
wielkość sondy : Φ12×120 mm


Na pewno jest to lepszy zamiennik od tego oferowanego w Belio pod nazwą elektroda uniwersalna, bo na niej się wzorowałem. Dlatego że wcześniej kupiłem od nich taką elektrodę, a do chin zabrałem pudełko w celu poszukiwań, (tak dla porównania uniwersalna elektroda z Belio jest 3 krotnie tańsza od mojej w chinach, a wiadomo w chinach produkują też sprzęt naprawdę dobrej jakości, ale za wyższą cenę), my cały czas się boimy że chińska to tandeta, to prawda że jak ktoś chce najtaniej to będzie tandeta.
Oczywiście ta z Belio również działa dobrze, jestem z niej zadowolony. Działa ona na starym kontrolerze PH Sery.
krychu
Nowicjusz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 25 gru 2014, o 07:51
Lokalizacja: Brisbane/ Podgorzyn

Re: [Jelenia Góra] Sprzedam Elektrodę PH

Postprzez Serqu » 5 kwi 2015, o 16:26

Chodziło mi raczej o jakąś zależność ph = f(R). Wykres bądź wzór.
Andrzej zaraził mnie trochę pomysłem własnego sterownika.
Pomiar ph wraz z regulacją dawkowania CO2 jest jedną z funkcji którą chciałbym żeby ten sterownik miał.
Jeśli nie odpisuję dłuższy czas na PW to oznacza że mam w robocie jihad, w związku z tym proszę o cierpliwość.
360L - Nowy Telewizor; 375L - Fangorn Forest; 375L - Serkowe Iwagumi; SPIS ARTYKUŁÓW
Obrazek
Avatar użytkownika
Serqu
Grupa DFA
 
Posty: 1024
Dołączył(a): 17 kwi 2012, o 03:35
Lokalizacja: Brzeg Dolny

Re: [Jelenia Góra] Sprzedam Elektrodę PH

Postprzez krychu » 5 kwi 2015, o 19:27

Serqu napisał(a):Chodziło mi raczej o jakąś zależność ph = f(R). Wykres bądź wzór.
Andrzej zaraził mnie trochę pomysłem własnego sterownika.
Pomiar ph wraz z regulacją dawkowania CO2 jest jedną z funkcji którą chciałbym żeby ten sterownik miał.


Ok, wysłałem maila do producenta, jak do piątku nie odpowiedzą napiszę jeszcze maila do kumpla chińczyka który będzie jak coś mógł do nich zadzwonić w ich języku.
krychu
Nowicjusz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 25 gru 2014, o 07:51
Lokalizacja: Brisbane/ Podgorzyn

Zostaw komentarz


Powrót do Sprzedam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron